Bazı Geceler Olmak İstediğim Yer: Assos ve Assosyal

Çanakkale- Assos- Bozcaada turumuzda, Assos bir geceliğine de olsa bize şiir gibi bir gece yaşattı. Genellikle Assos'a giden tanıdıklarım denize nazır otelleri tercih ediyorlar. Ben araştırma için internete girdiğimde bir butik otelden ve yorumlarından çok etkilendim ve arayışımı hemen sona erdirdim. İlgilenenler için Tıkk Tıkk. Burasıyla ilgili çok fazla bilgi verip sizi sınırlamak istemem, gittiğimiz ay itibariyle gerçekten rüya gibiydi. Sadece iki odası doluydu ve oldukça mutlu ayrıldık. Şimdilerde, bazı geceler orada kimler kalıyor acaba diye düşünmeme neden oluyor. Kendilerinin de dediği gibi:

"Gökdelenlerin değil, 3000 yıllık şehir surlarının yükseldiği köyümüzde dinlenmeniz; kendinizle ya da sevdiklerinizle birlikte olabilmeniz, çılgın kalabalıktan uzak bir tatil yapabilmeniz için gerekli ortamı biz size sunacağız. Arkada bıraktıklarınızdan ise zaten burada yok. Burada TV yok, şehir ışığı yok, baca gazı, egzoz dumanı veya herhangi bir çevre kirliliği yok. Trafik ışığı da yok, sesi de. Uzak dereden gelen kurbağa sesleri, cırcır böcekleri ve kuş cıvıltıları var. Şanslıysanız, tabiatın mutlak sessizliğinin iki şahidinden biri olabilirsiniz."

Aynı zamanda, iki güzel insan tanıdık,her türlü ihtiyacımızı dile getirmeksizin anlayan ve sohbetini sevdiğimiz, yaz kış orada yaşayan ve roman yazmak için bu değerli topraklara gelmiş Ali Bey, ikincisi ise otelin işletmecisi Füsun Hanım. Her ikisinin güzel sohbeti ve sıcak tavırları burayı daha da güzelleştirdi. Tatlı kedileri Pırtık'ı da unutmayalım :)

Kedi

Assosyal'i, huzur, sessizlik, dinginlik, arınma ihtiyacı duyan kişilere ya da romantizm arayışındaki çiftlere tavsiye edebilirim. Tabi sizin romantizm anlayışınız yukarıda alıntı yaptığım tanıma uyuyorsa... Ya da gece sessizlik içinde gözyüzündeki yıldızları izlemek, şarabınızı yudumlamak ve şiir fısıldamak size haz veriyorsa...

assosyal otel

Assos

Assos
Assos

Assos

Assos

Assos Assosyal

Assos

Assos

Otelden ayrılıp Assos kıyılarına yöneldiğimizde ise bir teyze var gücüyle elindeki her şeyi bize satmaya kalktı. Diyaloğumuzu hala hatırlayıp gülüyoruz :)

Not: Tabi ki tüm ikna ve pazarlık çabamıza rağmen ne yapacağımızı bilemediğimiz birkaç şeyle yolumuza devam ettik :)

Assos

Assos

Assos

Böylece veda ettik Assos'a bir gün yeniden geleceğimizi umarak...

Önümüzde Bozcaada olduğundan çok üzülmedik, İstanbul'a dönüyor olsaydık gözyaşları içinde bu kareleri çekmiş olurdum orası kesin :)

Assos öncesi Çanakkale ve Çanakkale Şehitliği yazımı okumadıysanız Tıkk Tıkk

Yorumlar

  1. Çok güzel bir yere benziyor Assosyal, gitmek görmek lazım belli ki.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle tavsiye ederim, bana cok iyi gelmisti ;)

      Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar